Weź udział w konkursie matematycznym!

Konkurs matematyczny

Konkursy matematyczne to świetny sposób na sprawdzenie swoich umiejętności i nauczenie się nowych. Aby wziąć udział w konkursie, musisz wiedzieć, jak rozwiązywać zadania matematyczne.

Na szczęście istnieje wiele zasobów, które mogą nauczyć Cię rozwiązywania problemów matematycznych. Niektóre z nich są dostępne online, a inne można znaleźć w książkach.

Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, ale nie wiesz, jak rozwiązywać zadania matematyczne, warto poświęcić czas na naukę przed rozpoczęciem konkursu.

Konkurs matematyczny - zgłoszenie

Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie matematycznym, pierwszym krokiem jest znalezienie takiego, który Cię interesuje. Istnieją konkursy skierowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i licealistów.

Kolejnym krokiem jest zarejestrowanie się do konkursu poprzez wypełnienie formularza online lub wysłanie maila w formularzu rejestracyjnym. Będzie to wymagało Twojego imienia i nazwiska, adresu i danych kontaktowych, aby mogli przesłać Ci ważne informacje o konkursie, takie jak opłaty startowe i terminy.

Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to przygotować zgłoszenie przed jego przesłaniem. Powinieneś napisać kilka zdań o tym, co robi Twój wpis i dlaczego jest interesujący. Na koniec upewnij się, że Twoje zgłoszenie jest zgodne ze wszystkimi zasadami konkursu, aby nie zostać zdyskwalifikowanym!

konkurs matematyczny

Konkurs matematyczny - opis

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny dla Uczniów Gimnazjów to coroczny konkurs matematyczny, który odbywa się w Polsce. Została założona w 2009 roku przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Konkurs ma dwie główne kategorie:

  • Dywizja Junior: uczniowie klas 7-9;
  • Dywizja Senior: uczniowie od 10 do 12 klasy.

W każdej dywizji odbywają się trzy konkurencje:

  • Konkurs Indywidualny (1 miejsce)
  • Zawody Drużynowe (2 miejsce)
  • Konkurs Teoretyczny (3 miejsce)

Nagrodami dla zwycięzców są zaproszenie na konferencję matematyczną w Polsce oraz nagroda Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Pierwsza nagroda przypada uczniowi, który przedstawi najbardziej kreatywne rozwiązanie danego problemu, natomiast drugą nagrodę otrzymuje uczeń, który przedstawi najbardziej efektywne rozwiązanie danego problemu.

Konkurs matematyczny - relacja

Polski konkurs matematyczny odbył się 22 stycznia w Warszawie. Konkurs składał się z dwóch rund, rundy pisemnej i rundy praktycznej. Po raz pierwszy Polska jest gospodarzem takiego wydarzenia.

Runda pisemna składała się z kilku pytań, każde z limitem czasowym 25 minut. Łącznie w turze pisemnej padło 120 pytań, przy czym za każdą poprawną odpowiedź przyznano 120 punktów. Każde pytanie było warte 10 punktów i były też punkty bonusowe za poprawne odpowiedzi na wszystkie pytania.

W tym wydarzeniu startowały następujące drużyny:

  • Zespół Liceum Ogólnokształcącego z Olsztyna – zespół składający się z trzech uczniów;
  • Zespół Liceum Ogólnokształcącego z Warszawy – zespół składający się z pięciu uczniów;
  • Zespół Liceum Ogólnokształcącego z Wrocławia - zespół składający się z siedmiu uczniów;

Niniejszy raport z konkursu matematyki polskiej jest podsumowaniem wyników konkursu. Zawiera listę uczestników, ich nazwiska i wiek.

Pierwszą nagrodę otrzymała Anna Gajewska, która miała wówczas 17 lat.

Druga nagroda przypadła jej siostrze Ani Gajewskiej, która miała wówczas 16 lat.

Trzecia nagroda przypadła Julii Kowalskiej, która miała wówczas 17 lat.

background-shape background-shape background-shape background-shape background-shape background-shape
background-shape background-shape background-shape background-shape background-shape